nuojienos

Išskirtinei ligai – išskirtiniai namai

Vaizdingoje Kauno marių pakrantėje ir pušyno apsuptyje įsikūrė specializuota moderni įstaiga – Eugenijos ir Leonido Pimonovų Alzheimerio ligos paramos fondo globos namai.

Šiuose globos namuose kvalifikuotai prižiūrimi ir slaugomi žmonės, sergantys klastinga Alzheimerio liga ar kitomis senatvės demencijos formomis.

Globos namuose yra patogūs ir jaukūs vienviečiai ir dviviečiai kambariai, dušai, poilsio vietos, t.y. viskas ko tik gali prireikti sergantiesiems. Pradžioje nauji namai galės priimti apie 25 globotinius, kurie čia įsikūrę galės jaustis kaip savo tikruose namuose.

Fondo patikėtinių tarybos narys prof. Valmantas Budrys: „Tokių namų labai reikia, ir tai vienas iš prasmingiausių Fondo darbų. Linkiu, kad šie namai gyvuotų, turėtų gerą vardą, kad globotiniai jaustų jų šilumą, kad visi būtų patenkinti jų veikla.”

Kauno m. savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Marija Vyšniauskienė: „Aplinka nuostabi: galimybė kvėpuoti tyru oru ir gėrėtis nuostabaus grožio apylinkėmis turbūt irgi turės daug įtakos gerai savijautai. Tačiau, mano nuomone, didžiausią įtaką tam turės personalas, kuris čia dirbs. O Kauno miesto savivaldybė pasižada bendradarbiauti.”

Alzheimerio globos ir slaugos įstaigų asociacijos prezidentas dr. Edmundas Jonynas-Koževnikovas: „Daugelis žino, kokia sunki Alzheimerio liga, bet, kaip padėti šios negalios kamuojamam žmogui,. žino toli gražu ne visi arba net žinodami negali užtikrinti reikiamos priežiūros. Todėl šie namai nepaprastai reikalingi.”

Jasiuliškių (Ukmergės r.) socialinės globos namų direktorius Vilius Petrauskas: „Kai valstybė į žmogaus poreikius pradeda žiūrėti tik per lėšų prizmę ir nori kuo labiau sutaupyti, kokybiškos pagalbos būti negali. Pirmiausia reikia žmoniškumo, bendravimo, supratimo. Tikiu, kad šia namai – taps tikraisiais namais.”

VšĮ “Pimonovų fondo globos namai”
Įmonės kodas: 302612351
Adresas: R. Kalantos g. 128, Kaunas
El. paštas: fondonamai@gmail.com

Mob. tel.: +37068582814

namai_2